انواع سنسور های دزدگیر اماکن

انواع سنسور های دزدگیر

1- سنسور های حساس به ضربه:

این نوع از سنسور ها با اتصال به شیشه،دیوار و یا کف زمین در صورت وارد کردن ضربه (شکستن شیشه، کندن زمین و یا حتی سوراخ کردن دیوار) سنسور جساس به ضربه آن را تشخیص داده و به سیستم حفاظتی اعلام کرده و شروع به هشدار دادن مینماید.

سنسور حساس به ضربه

2- سنسور های مگنتی:

این نوع از سنسور ها به صورت جفت میباشند و یک قسمت از آن به درب و یا پنجره (قسمت متحرک) وصل میشود. جفت دیگر به چهارچوب در و یا پنجره وصل میشود. در صورتی که این دو سنسور از هم فاصله بگیرند آن گاه به دستگاه دزدگیر مرکزی اعلام کرده و شروع به هشدار دادن مینماید.

سنسور مگنت دزدگیر

3- پدال دزدگیر:(سنسور دستی)

از پدال دزدگیر به منظور اعلام خطر و به صدا در آوردن دزدگیر در مواقعی که دستگاه در حالت روشن نمیباشد استفاده می شود.

منظور از عدم وجود دستگاه در حالت  روشن این است که دستگاه روشن نیست و یک روز عادی سپری میشود. اما مکان مورد حمله سارق (به روش خشونت آمیز) قرار میگیرد در این حالت با فشردن پدال دزدگیر می توانید به دستگاه دزدگیر مرکزی اعلام کرده و سیستم شروع به هشدار دادن ، تماس گرفتن و یاپاشش مه مینماید.

پدال دزدگیر

4– بیم لیزر:

بیم لیزر خطی مناسب برای فضاهایی است که دهنه های پهنی دارند و به صورت جفت عمل میکنند و بسیار مناسب برای فضا های بزرگ همانند: سالن ها، سوله ها، انبار ها، دامداری میباشد، البته میتوان با استفاده از بیم خطی جهت فضاهای باز و حفاظت از دیوار ها نیز گام نهاد.

در مقاله ای به صورت جداگانه در مورد بیم لیزر مقاله ای به صورت جامع و کامل به بررسی این نوع از سنسور ها پرداخته بودیم.

      5- سنسور شکست شیشه:

سنسورهای شکست شیشه دارای یک میکروفن، مبدل و ریزپردازنده ASIC هستند که بر اساس سیگنال های صوتی برنامه نویسی شدند تا با تطبیق الگوی صداهای مختلف شکست شیشه، بتواند به هنگام نیاز اعلام هشدار کند.

زمانی که مکانی با چندین پنجره از سنسورهای شکست شیشه استفاده می شود، موجب میشود از تعداد کم تری سنسور استفاده نمود چون در صورتی که از سنسور ضربه استفاده نمودید باید: بر روی هر پنجره یک سنسور ضربه قرار دهیم در صورتی که با استفاده از یک سنسور شکست شیشه در فضا میتوان ورود و شکستن شیشه را تشخیص داد.

برقکاری ساختمان در لاهیجان

انجام پروژه های  صفر تا صد ساختمانی در لاهیجان سیم کشی برق و رفع اتصالی – سیم کشی تلفن و رفع خرابی -نصب آنتن مرکزی – نصب و تعمیر لامپ، چراغ و لوستر – نصب و تعویض کلید و پریز – نصب و تعمیر سنسور و تایمر مشاعات – نصب  دوربین – نصب و تعمیر آیفون

  ۰۹۱۱۱۴۳۶۰۷۷      ۰۹۱۱۱۴۳۶۰۷۷

دیدگاهتان را بنویسید