انواع سنسور مادون قرمز دزدگیر اماکن

انواع سنسور مادون قرمز دزدگیر اماکن

سیستم دزدگیر برای شناسایی ورود غیر مجاز از انواع سنسور ها و چشم الکترونیک در مدل ها و ساختار های مختلف استفاده میکند، پس از شناسایی ورود غیر مجاز توسط چشمی دزدگیر پنل دزدگیر شروع به فرمان آژیر و تماس گرفتن مینماید. چشم الکترونیک یا سنسورها همانند: نگهبانان مجازی خطوط و فواصل تعیین شده را در ساعاتی که تعیین میکنیم با ارسال امواج محافظت میکنند و به محض قطع شدن این امواج آلارم به صدا در می آید.

اهمیت این چشم الکترونیک ها به مانند اهمیت چشم در بدن انسان می باشد. چشم الکترونیک و دستگاه مرکزی دزدگیر مکمل هم هستند و یکی بدون دیگری سیستم حفاظتی را با نقص مواجه می کند. تکنولوژی بکار رفته در چشم دزدگیر با کترین خطا و تنظیم حساسیت بسیار کمک کننده خواهد بود حتی در مواردی حساسیت حیوانات خانگی قابل لحاظ می باشد. حال در این جا ما به معرفی انواع سنسور ها و چشمی دزدگیر با تکنولوژی مختلف پرتوهای مادون قرمز، پرتوهای ماکروویو، فراصوتی و… بطور کامل و با جزئیات میپردازیم.

فهرست محتوا

چشم دزدگیر

چشم دزدگیر دستگاه هایی هستند که با استفاده از فن آوری های گوناگون جهت تشخیص ورود غیر مجاز به محیط تحت کنترل ، می شوند. چشم دزدگیر از طریق باز و بسته شدن در و پنجره ها و یا از طریق حرکات و لرزش و حتی تغییر دما… ورود غیر مجاز را اعلام می کنند.

چشم دزدگیر حرکتی مادون قرمز منفعل یا PIR از رایج ترین چشمی موجود برای محیط های خانگی و کوچک می باشد. بصورت دیواری یا سقف نصب می شوتد.

چشم دزدگیر با فن آوری فراصوتی یاهمان اولترسوند بسیار کاربردی تر و جالب می باشد چرا که هنگام اعمال کوچکترین فشار و یا تلاش برای بازکردن در یا پنجره صداهایی با فرکانس خیلی پایین ایجاد می شود این قبیل اقدامات بلافاصله توسط این چشم قبل از شروع ورود به سیستم قابل تشخیص می باشد.

هدف از بکارگیری این چشم متوقف کردن سارقین قبل از ورود به خانه و یا هرگونه خرابکاری می باشد. نگران حساسیت این چشم نباشید زیرا جهت حیوانات خانگی قابل تعدیل می باشد.

چشم دزدگیر مایکرویوو نیز با استفاده از مایکروویو های ساطع شده از فرستنده و دریافت آنها، هرگونه تغییر در پرتو را تشخیص می دهد. برای کاهش آلارم دروغین معمولا با چشم دزدگیر مادون قرمز همراه می شوند.

در ادامه با انواع چشم دزدگیر و نحوه عملکرد آن آشنا خواهید شد.

انواع مختلف سنسور های حرکتی

سنسورهای حرکتی از سال 1970 در بازار عرضه شد و مطابق نامش از تکنولوژی های مختلفی برای تشخیص حرکت در مکان بهره می برد:

  • سنسورهای حرکت مادون قرمز منفعل PIR: رایج ترین فناوری در بازار جهت تشخیص گرما و حرکت بدن طراحی شده اند.

  • سنسور های حرکت مایکروویو: این دستگاه ها پالس ماکروویو ارسال می کنند قادر به پوشش بیشتری هستند، معمولا گران هستند.

  • سنسورهای حرکت اولتراسونیک: امواج فراصوتی منتشر می کنندو می توانند بازتاب آن امواج را از یک جسم متحرک کند.

  • سنسورهای حرکت فناوری دوگانه: از فن آوری PIR و اولتراسونیک در یک سنسور بصورت ترکیبی استفاده می کنند.

 چشم الکترونیک ساده

این نوع چشم الکترونیک هر نوع حرکتی را شناسایی کرده و به دستگاه مرکزی اعلام میکند و سیستم حفاظتی شروع به هشدار دادن مینماید.

اطلاعات جشمی پارادوکس 476

 چشم دزدگیر الکترونیک حساس به وزن(چشمی وزنی)

این نوع از چشمی وزنی در صورت شناسایی هر نوع حرکتی، آن جسم یا موجود که در حال حرکت میباشد را تحلیل کرده و بر اساس وزن آن تشخیص میدهد که جسم و یا موجود مورد نظر، انسان و یا حیوان خانگی یا حیوان موذی است. در صورتی که منشا تحریک، انسان نباشد، چشمی وزنی به دستگاه مرکزی فرمان هشدار را نمیدهد و بدین صورت احتمال خطای دزدگیر و آژیر مزاحم بسیار پایین می آید. چشمی های حساس به وزن در مدل های متنوعی عرضه میشوند.

چشم الکترونیک وزنی تا 15 کیلو گرمچشم الکترونیک وزنی به وزن تا 30 کیلوگرم

چشم الکترونیک وزنی به وزن تا 45 کیلوگرم

هر کدام از این نوع از چشم های الکترونیک در موارد و مکان های خاصی مورد استفاده قرار میگیرد.

چشم الکترونیک حساس به وزن با بررسی وزن و نوع حرکت و یا با زاویه ای که دارند حیوانات را از انسان تشخیص میدهند.

چشم دزدگیر الکترونیک پت دوبل(چشمی فضای بیرون)

برای محیط داخل و یا زیر سقف که ترکیب نوری پیشرفته و تکنولوژی پردازش دیجیتال دارای چشم دو تایی (دارای ۲ سنسور المنت دوگانه در خلاف جهت یکدیگر) که در چشم الکترونیک DG75 وجود دارد پیشنهاد میشود، چشمی های فضای باز جهت محافظت از محیط بیرونی ساختمان و محوطه اطراف آن مورد استفاده قرار میگیرد و به حیوانات نیز حساسیت نشان نمیدهند و کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد.

خرید چشم دوبل فضای باز

در کل چشم های الکترونیک فضای باز دارای قابلیت های بسیار زیادی میباشند و البته معمولا بسیار گران قیمت هستند و شعاع دید بالایی را نیز ندارند، اما یک سیستم بسیار قابل اعتماد میباشند و بدین صورت شما میتوانید فضا های نیمه باز(مانند: پارکینگ، تراس) و یا فضا های باز(فضای داخلی حیاط و انبار) را با استفاده از این چشمی فضای باز مورد حفاظت قرار دهید.

اگر جهت نصب در فضای کاملا باز نیاز به سنسور دزدگیر دارید باید عواملی مانند: وزش باد گرم، نور مستقیم خروشید، ضد استتار بودن و… را در خرید چشمی الکترونیک در نظر بگیرید. چشمی جنیوس G225 – چشمی مکسرون – چشمی DG85 – چشمی PMD85 قابلیت نصب در فضای کاملا باز را دارند.

چشمی فضا باز جنیوس

چشم دزدگیر الکترونیک خطی

مکانیزم این چشمی الکترونیک به این صورت است که باریکه ای را ایجاد کرده و در صورت مشاهده ی حرکت در این باریکه چشم الکترونیک تحریک شده و به دستگاه مرکزی اعلام می کند. چشم الکترونیک اپتکس جزء چشمی الکترونیک خطی میباشد. البته سنسور هایی دیگر نیز وجود دارند که این عملکرد را دارند.

چشمی خطی optex

چشمی دزدگیر الکترونیک بیسیم

این نوع از چشم های الکترونیک دیگر نیاز به سیم کشی تا دستگاه مرکزی ندارند و به صورت رادیویی به دستگاه مرکزی متصل شده و دارای باطری داخلی قابل تعویض میباشند.

چشم الکترونیک  بیسیم در فرکانس های مختلفی در بازار عرضه میشوند: 315 – 433 – 888 – 615 و کد گذاری شده و…..

چشم الکترونیک بی سیم

چشم الکترونیک بیسیم 433

چشمی دزدگیر الکترونیک پرده ای

همانطور که از نامش بر می آید بصورت یک صفحه از مکان مورد نظر حفاظت میکند. معمولا بالای پنجره ها یا در موزه ها برای حفاظت از اشیا و ویترین فروشگاهها نصب می شود. با عبور از این پرده حفاظتی مجازی آلارم به صدا در می آید.

چشمی پرده ای دزدگیر

سنسور سقفی

این سنسور با نصب در سقف بیشتر شبیه سنسور های تشخیص دود می باشد اما با پوشش 360 درجه حرکت ها را تا 6 متر فاصله و یا بیشتر تشخیص می دهد.مناسب برای کنترل ورود و خروج می باشد. نصب آسان آن موجب صرفه جویی در هزینه شما میشود.

چشمی سیصد وشصت درجه

چشمی دزدگیر و سنسور ها پوشش پیدا کرده و در صورت ورود غیر مجاز سیستم دزدگیر شروع به هشدار دادن میکند.

برقکاری ساختمان در لاهیجان

انجام پروژه های  صفر تا صد ساختمانی در لاهیجان سیم کشی برق و رفع اتصالی – سیم کشی تلفن و رفع خرابی -نصب آنتن مرکزی – نصب و تعمیر لامپ، چراغ و لوستر – نصب و تعویض کلید و پریز – نصب و تعمیر سنسور و تایمر مشاعات – نصب  دوربین – نصب و تعمیر آیفون

  ۰۹۱۱۱۴۳۶۰۷۷      ۰۹۱۱۱۴۳۶۰۷۷

 

دیدگاهتان را بنویسید