برونشیت در مرغ ها (تجربه شخصی)

بیماری های مرغ  ( برونشیت)

برونشیت یکی از بیماری­های مشترک انسان و پرندگان است. مرغداران زیادی از ابتلای مرغ­هایشان به این بیماری شکایت دارند. از آنجا که برونشیت، روی تخم­گذاری مرغ نیز تاثیر می­گذارد، باید خیلی سریع آن را شناسایی و مرغ بیمار را تیمار کنید. زیرا مرغ تخم گذار با ابتلا به برونشیت، نمی­تواند تخم بگذارد.

برای آشنایی با بیماری های مرغ و روش های درمان سنتی آن از جمله برونشیت، باید به علائمی که مرغ نشان می­دهد، توجه کنید.

علائم مرغی که به برونشیت مبتلا شده است، شامل موارد زیر می­شود. عطسه، سرفه، آبریزش بینی، خس خس، خرو پف ، تورم پلک و ترشح اشک از چشم، شایع ترین نشانه هایی هستند که مرغ بروز می­دهد.

در صورتی که این نشانه ها را دیدید، محل زندگی مرغ را تمیز کرده و با آب گرم، بشویید. به جای آب آشامیدنی، شربت عسل و آبلیمو تهیه کنید و اجازه بدهید تا از این محلول بنوشند. برای تهیه این شربت، عسل و آبلیمو را به نسبت مساوی در آب جوشیده خنک شده ریخته و به خوبی مخلوط کنید.

یکی دیگر از روش هایی که به کار شما می­ آید، خوراندن مولتی ویتامین به مرغ است. قرص مولتی ویتامین را در آب آشامیدنی مرغ بریزید. این کار به بهبود سریع­تر مرغ،  کمک می­کند.

برونشیت مثل آنفولانزا، بیماری مخصوص فصول سرد سال است. برای پیشگیری از ابتلای مرغ­ها به برونشیت، آن­ها را در تابستان واکسینه نمایید.

به این بیماری در زبان محلی  کرم گلو هم گفته میشود که برای درمان آن به روش سنتی و تجربی خودم به شکل زیر عمل میکنید

1 – یک عدد پر  تمیر و بلند از خود پرنده میکنیم

2- مقداری الکل سفید در یک ظرف ریخته (مثل درب بطری اب )

3- پر رو اغشته به الکل کرده و در دهان و نای پرنده فرو کرده و چرخانده

4- دو الی سه بار این کار را تکرار می کنیم

این عمل رو دو تا سه روز تکرار میکنیم  روند درمان پرنده در همین دو الی سه روز کاملا مشاهده میشه و کلیه علایم بیماری از بین میرود

 

مطالبی که در این صفحه و صفحات تجربه های دیگر گذاشته شده صرفا تجربه های شخصی بوده وممکن است که دارای  هیچ گونه منبع علمی نباشد.

  • به هیچ عنوان ضمانت نمی کندکه اطلاعات موجود در این سایت، دقیق، کامل، به روز یا بدون خطا باشد.
  • هیچگونه مسئولیتی در برابر تبعات ناشی از هر گونه استفاده از مضامین این سایت را بر عهده نمی‌گیرد.
  •  هیچگونه مسئولیتی در برابر صحت اطلاعات موجود در گزارش‌های تحلیلی تهیه شده توسط کارشناسان این شرکت که بر روی این سایت قرار می‌گیرد بر عهده نمی‌گیرد و نظرات ارائه شده در این گزارش‌ها به هیچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خرید، فروش یا نگهداری سهام شرکت‌ها و سایر ابزارهای معاملاتی نمی‌باشد و مسئولیت استفاده از این اطلاعات با مراجعه کنندگان به این سایت می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید