شپش در مرغ ها (تجربه شخصی)

 شپش در مرغها

شپش در مرغها بیشتر در زمان کرچ بودن (زمانی که روی تخم مینشینند تا تخم ها به جوجه تبدیل شوند ) به وجود می آید

راهکار

چند راهکار  سنتی برای از بین بردن  یا دفع این شپش های مزاحم وجود دارد

برای جوجه کشی از مرغ کرچ باید جعبه یا فضای مناسبی براش تهیه کرد که داخلش از کاه پر میکنیم  و برای جلوگیری از حجوم شپش ها  در  زیر و لابه لای کاه ها از گیاهی به نام محلی گند واش به اسم علمیخاراگوش چینی می گذاریم.

طبق تجربه محلی ها دیگر شپش به مرغ مادر حمله نمی کند.

حال اگر علارغم گذاشتن گند واش  باز حیوان دچار شپش شد  میشود مقداری داروی ضد شپش را در ظرف اب ولرم ریخته و مرغ را تا گلو در ان فرو ببریم و برای چند دقیقه در اب نگه داریم  و سریعا با سر شوهر  قوی  مرغ را خشک کنیم.

توجه داشته باشید که شستن مرغ کرچ با آب کار پر ریسک و خطر ناکی هست و ممکنه  کرچی مرغ از بین برود پس احتیاط لازم را انجام دهید.

مرغهای کرچ چند روز بعد از بدنیا اومدن جوجه هایشان  معمولا اگر خاک مناسب داشته باشند حتما در خاک بازی کرده و به ظور اتوماتیک این شپش ها از بدنش جدا میشه پس میشه چند روزی تحمل کرد و منتظر از بین رفتن ظبیعی این شپش ها شد.

 

مطالبی که در این صفحه و صفحات تجربه های دیگر گذاشته شده صرفا تجربه های شخصی بوده وممکن است که دارای  هیچ گونه منبع علمی نباشد.

  • به هیچ عنوان ضمانت نمی کندکه اطلاعات موجود در این سایت، دقیق، کامل، به روز یا بدون خطا باشد.
  • هیچگونه مسئولیتی در برابر تبعات ناشی از هر گونه استفاده از مضامین این سایت را بر عهده نمی‌گیرد.
  •  هیچگونه مسئولیتی در برابر صحت اطلاعات موجود در گزارش‌های تحلیلی تهیه شده توسط کارشناسان این شرکت که بر روی این سایت قرار می‌گیرد بر عهده نمی‌گیرد و نظرات ارائه شده در این گزارش‌ها به هیچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خرید، فروش یا نگهداری سهام شرکت‌ها و سایر ابزارهای معاملاتی نمی‌باشد و مسئولیت استفاده از این اطلاعات با مراجعه کنندگان به این سایت می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید